خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آب / رزین پرولایت
رزین کاتیونی
رزین پرولایت

رزین پرولایت

رزین تصفیه آب

رزین تصفیه آب مارک پرولایت از نوع رزین کاتیونی و رزین آنیونی در سیکل احیا در نوع قوی و ضعیف توسط شرکت زادآب در ایران عرضه می گردد. این دسته از رزین جهت تصفیه آب مورد استفاده می گردد بهتر بگوییم که از رزین کاتیونی و رزین آنیونی جهت نرم کردن و سبک کردن آب سخت مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده از رزین پرولایت

رزین کاتیونی و رزین آنیونی که در مارک های رزین پرولایت و رزین انبرلایت و رزین هیدرولایت و رزین پترولایت در بازار عرضه می گردد جهت زدودن سختی آب مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل رزین را درون مخازنی به نام سختی گیر رزینی ریخته و به عنوان تصفیه و پیش تصفیه آب سخت از آن استفاده می شود.

رزین کاتیونی c100 پرولایت

متداول ترین نوع رزین مورد استفاده در سختی گیر رزینی جهت حذف سختی کلسیم و منیزیم و دیگر سختی های متعارف رزین پرولایت گرید c100 می باشد. البته مارک های مشابه چون رزین کاتیونی هیدرولایت گرید c100 نیز موجود می باشد که از مارک پرولایت ارزان تر است.

لیست قیمت رزین پرولایت

قیمت رزین پرولایت بسته به گرید و نوع قوی یا ضعیف بودن آن است. رزین های ضعیف از رزین های نوع قوی گران هستند. امروز رزین های چینی جای رزین های اصلی را در بازار گرفته است و برخی از فروشندگان با ادعای اینکه رزین اصلی انگلستان را به مشتریان ارائه می دهند در صورتی که چندین سال می باشد این کارخانه ها به منتقل شده و در بهترین حالت تحت لیسانس می باشند.

فرآیند تبادل یونی

اولین مطالعاتی که به منظور پاسخگویی به این سوال که چگونه بعضی از موادی که در خاک هستند با املاح آب وارد فعل و انفعالات شده، توسط آقای davy Humphrey انجام شد که تایید نمود بعضی از املاح آب می توانند در حین عبور از زمین حذف شوند.

وقتی بعضی از خاکها را در تماس با آهک قرار می دهیم سدیم و پتاسیم خود را از دست می دهند. در سال ۱۸۵۰ waythompson تایید کردند وقتی محلول از مواد مغذی مثل آمونیاک را از ستونی از خاک عبور دهیم آمونیاک با کلسیم و منیزیم خاک مبادله می گردد.

 وقتی مجددا خاکهای جاذب آمونیاک را با آهک در مجاورت هم قرار دهیم آمونیاک آزاد و کلسیم جانشین می شود. در سال elchhron 1858 اولین کسی بود که به دو طرفه بودن مبادله یونی پی برد و این همان پدیده ای است که امروزه رزین های مبادله کننده یون انجام می دهند.

زئولیت

اولین بار در سال ۱۹۰۵ اولین مبادله کننده یونی در اشل صنعتی از ذوب خاک رس، شن و کربنات سدیم به دست آمد. اسم این محصول را زئولیت گذاشتند. این محصول قادر بود کلسیم و منیزیم آب را با سدیم موجود در خود مبادله کند برای احیای این محصول از آب نمک استفاده می کردند.

برای خرید رزین پرولایت کاتیونی با گارانتی و بدون گارانتی با کارشناسان زادآب آموزشی تماس حاصل فرمایید.

درباره ی beducationir

2 دیدگاه

  1. خیلی عالی بود ممنون از مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *